Oczyść organizm z dietą czystego jedzenia

W dzisiejszych czasach tak naprawdę jednym z największych problemów, z jakimi się borykamy, jest to, co jest dla nas bardzo ważne i powinno nam tak naprawdę przynosić zdrowie, czyli nasze jedzenie. Otóż okazuje się, że tak jak kiedyś jedzenie było dla nas źródłem wszystkiego, co najlepsze, tak wcale tak obecnie nie jest. Co więcej jedzenie, które przyjmujemy, staje się powodem wielu chorób. Żyjemy w czasach, w których jedzenie staje się nieraz zagrożeniem dla człowieka, a wszystko przez liczne zdobycia technologiczne i wykorzystywanie ich na bardzo duża skalę. Niestety coraz więcej koncernów nastawionych jest na zysk, bez patrzenia na zgubne konsekwencje, które może on ze sobą nieść. Jak wiadomo bowiem natura nie jest często w stanie wyprodukować sama z siebie odpowiedniej ilości produktów, na które jest znaczny popyt, dodatkowo te produkty mogą bardzo szybko się psuć, przez co często są do wyrzucenia oraz może występować wiele różnych przypadłości. Z tego też powodu człowiek zaczął szukać sposobu, aby jak najbardziej zmienić ten obraz rzeczy i zaczął inwestować w różnego rodzaju chemie, które mają zapewnić nie tylko dużo bardziej obfite zbiory, ale także sprawić, że wyprodukowane produkty będą się utrzymywały jeszcze dłużej, niż do tej pory. I tak coraz częściej przyjmujemy do naszego organizmu jedzenie mocno nasączone chemią, różnymi pestycydami oraz mikroelementami, które wiszą w powietrzu, i przez co coraz częściej chorujemy lub cierpimy na różne przypadłości.

 

Jest to poważny problem, nad którym każdy powinien się zastanowić, ponieważ konsekwencje braku detoksu mogą być naprawdę bardzo poważne. Przede wszystkim odczujemy to na naszej skórze, która zdecydowanie straci swoją sprężystość oraz ładny wygląd. Podobnie sprawa będzie dotyczyła tak przyziemnej sprawy, jak wypróżnianie się. Różnego rodzaju biegunki, wzdęcia, zatwardzenia i inne przypadłości są często wynikową złego jedzenia. To wszystko przekłada się na całe nasze życie. Chodzimy poddenerwowani, jesteśmy rozdrażnieni, wszystko nas irytuje, nie wysypiamy się, jesteśmy ciągle przemęczeni i wiele innych. Jeżeli takie elementy występują w naszym życiu to na pewno powód do tego, aby usiąść i zastanowić się dokładnie co z tym fantem zrobić. A na pewno rozwiązań jest bardzo dużo, trzeba jednak po nie na początku sięgnąć.

 

Dajmy sobie czas ze zdrowym jedzeniem

 

Na pewno jednym z podstawowych wyjść, jeżeli mamy powyższe problemy powinniśmy usiąść na spokojnie i zastanowić się co zrobić, aby się ich pozbyć. Z pomocą może nam przyjść tak zwana dieta czystego jedzenia, która co prawda w konsekwencji ma także zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale jednak nie jest to trzon tego sposobu zdrowego odżywiania. Jeżeli nie to, to co nim jest? Oczywiście chodzi o oczyszczenie naszego organizmu z różnego rodzaju toksyn oraz drobnoustrojów, które szaleją po naszym organizmie pozostawiając w nim wiele negatywnych konsekwencji. Dieta zdrowego żywienia to odpowiedź na to wszystko, co dzieje się dookoła nas i przesycone jest sztucznością, chemią, niedobrymi składnikami, które niesamowicie źle wpływają na nasz organizm i na nasze samopoczucie. Dlatego też warto co jakiś czas zagwarantować naszemu organizmowi taki okres, w którym będzie on otrzymywał wszystko to, co jest mu niesamowicie potrzebne, ale będzie to zdrowe, naturalne, takie jak pamiętamy za dziecka lub wspominamy z minionych lat. Dlatego też warto zauważyć, że obecnie coraz częściej panuje moda na zdrowe jedzenie, widać to chociażby po różnego rodzaju farmach, które rosną jak grzyby po deszczu i oferują coraz to lepsze naturalne produkty, które są coraz częściej dostępne w wielu sklepach, także tych wielkoformatowych jak supermarkety i hipermarkety. Jedzenie bio stało się bardzo popularne wraz ze wzrostem świadomości co takiego złego w naszym organizmie wyrządza niezdrowe jedzenie, które najczęściej jest wybierane przez nas każdego dnia tylko dlatego, że jest ono tanie, łatwe w przygotowaniu i możemy kupić tylko raz i trzymać je bardzo bardzo długo. W diecie czystego jedzenie zrezygnujemy z tego wszystkiego na rzecz produktów posiadających w swojej nazwie załącznik BIO, czyli pochodzenia naturalnego, biologicznego, czyli takiego, do jakiego nasz organizm z natury jest przyzwyczajony i które produkty powinien każdego dnia od nas otrzymywać aby mógł prawidłowo funkcjonować.   Na pewno wielu chorób udałoby się uniknąć gdyby wyeliminować masową produkcję żywności i po prostu jej nie spożywać. Tak się niestety nie da, dlatego też pozostaje nam wziąć się za siebie i przynajmniej co jakiś czas zapewnić pewne nowum naszemu organizmowi, za co zdecydowanie będzie nam wdzięczny.

 

Jak jeść zdrowo?

 

Na pewno jak już zostało wspomniane dieta zdrowego żywienia nie ma jako główny cel zrzucenie kilogramów, które nam przeszkadzają ponieważ zalegają i nie są do niczego potrzebne. Jest to jeden z jej elementów, ale nie najważniejszy i główny, ponieważ tym wiodącym jest pozbycie się przez nasz organizm zalegających w nim toksyn, których jest naprawdę bardzo wiele a które dużo złego robią w naszym życiu. Dieta została opracowana przez znaną w USA osobę, jaką jest Tosca Reno, zajmująca się pomaganiem osobom z otyłościami i problemami z sylwetką. Główną zasadą diety jest jak już zostało wspomniane wprowadzenie do naszego codziennego jedzenia produktów naturalnych, które jak dawniej są po prostu dobre i czyste. Przede wszystkim chodzi tutaj o owoce, warzywa, produkty posiadające w sobie wiele ziaren, nabiał oraz chude mięso. Zabronione są wszelkiego rodzaju posiłki wysokoprzetworzone, zawierające znaczne ilości węglowodanów, tłuszczów nasyconych i tym podobne. Czyli między innymi nie możemy jeść na przykład rafinowanego cukru, sztucznych dodatków, pić napojów kolorowych, konserwantów i wielu innych. Każdy posiłek powinien zawierać dużą gęstość odżywczą i dostarczać naszemu organizmowi około 200,300 kcal i dużo białka. Łącznie każdego dnia powinniśmy przyjmować od około 1200 kalorii do 1800 kalorii. Oczywiście jak to bywa w przypadku wielu diet, na przykład podczas stosowania ­diety 1500 kalorii powinniśmy spożywać dużo więcej posiłków, a nie tylko kilka. Najlepszym rozwiązaniem jest jeść około pięć do sześciu posiłków w ciągu dnia, które są bardzo małe, jednak przyjmujemy je regularnie dlatego też nie odczuwamy głodu oraz jego konsekwencji. Nie powinniśmy pomijać żadnego posiłku i dzień zaczynać od dobrego śniadania na około 30 minut po przebudzeniu. Następne posiłki jeść co około 3 godziny i robić wszystko, aby zawierały w sobie zdrowe tłuszcze. Jeżeli chodzi o to, jak duże powinny być porcje, to jest to kwestia indywidualna i powinna być dopasowana ściśle do potrzeb, które mamy. Nie wolno także zapominać o tym, że powinniśmy pić dużo wody. Każdego dnia powinno to być co najmniej 2 litry, i to najlepiej aby nie była to woda, która pochodzi z plastikowych butelek. Tak samo powinniśmy dorzucać różnego rodzaju produkty pochodzenia naturalnego, takie jak chociażby bertram ostry – korzeń mielony, który doskonale uzupełni naszą dietę w potrzebne mikro i makroelementy. O tym nie powinniśmy zapominać, ponieważ tych pozytywnych dla naszego organizmu elementów nigdy nie jest za dużo.

 

Co takiego możemy jeszcze jeść podczas tej diety? Oczywiście skupmy się na naszych produktach, które najlepiej sami wyprodukujemy. Jeżeli nie będziemy w stanie z różnych powodów mieć swojego ogródka wówczas można śmiało kupić je w sklepie.  Chodzi głównie o to, aby wybierać takie produkty, które są jak najmniej przetworzone. I naprawdę da się to zrobić. Wśród produktów, które posiadają tak zwane zdrowe tłuszcze, na pewno wyróżnić trzeba między innymi olej kokosowy, oliwę z oliwek, masło klarowane, olej szafranowy czy słonecznikowy. Można także spożywać produkty mączne, które posiadają tylko i wyłącznie pełne ziarna bez dodatku konserwantów, czyli na przykład idąc do sklepu zamiast chleba pszennego warto zakupić na przykład chleb żytni oraz z dodatkami pełnych ziaren. Podobnie sprawa ma się z makaronami i ryżem, dużo bardziej opłaca się kupić makaron lub ryż brązowy, które są po prostu dużo zdrowsze. Z nabiału warto wybrać jogurty naturalne, które nie są odchudzane, tylko najlepiej wybrać produkt pełnotłusty. Tak samo sprawa ma się z maślankami, mlekiem, serkami i wieloma innymi składnikami. Kupując mięso powinniśmy poznać jego pochodzenie, ponieważ to z hodowli nienaturalnej zawiera często w sobie duże ilości różnych składników, które mają je sztucznie napompować, takie jak chociażby antybiotyki, pasze niepewnego pochodzenia i wiele innych. W diecie czystego jedzenia chodzi także przede wszystkim o to, aby sięgać po jedzenie świadomie, znając jego wartość, pochodzenie i wpływ na nasze zdrowie. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ dzięki temu nasz organizm otrzymuje wszystko to, co jest mu najbardziej do normalnego funkcjonowania potrzebne.

 

Dieta zdrowego jedzenia – czy warto?

 

Wiele osób na pewno zadaje sobie pytanie, czy warto zastosować dietę zdrowego jedzenia, która wbrew pozorom jest od nas wymagająca, ponieważ musimy poświęcić sporo czasu na szukanie między innymi odpowiednich produktów, które będziemy mogli spożyć. Wiele oczywiście zależy od naszej motywacji. Od tego, co chcemy osiągnąć i ile jesteśmy w stanie poświęcić. Ważna jest konsekwencja, w której na pewno pomoże nam odpowiednio prowadzony przez nas dziennik tego, co jemy i w jakich proporcjach. Dodatkowo wyzwaniem jest dość częste robienie zakupów, ponieważ cały czas musimy mieć pod ręką te zdrowe produkty, które w odróżnieniu od zwykłych przetworzonych produktów zachowują znacznie krócej swoją świeżość. Duże znaczenie ma także spożywanie produktów sezonowych.

 

Jaki efekt możemy osiągnąć, stosując dietę czystego jedzenia? Otóż na pewno już po kilku dniach odczujemy jej pozytywne skutki, takie jak chociażby poprawa samopoczucia, poprawa nastroju, lepszy sen i wiele innych. Dodatkowo pozbędziemy się kilku zbędnych kilogramów a nasze ciało będzie wyglądać zdecydowanie korzystniej. Są to więc takie plusy, które na pewno powinny nas zachęcić do tego, aby jak najszybciej wdrożyć w nasze życie zasady zdrowego żywienia wraz z dietą czystego jedzenia. Przekonało się o tym już wiele zadowolonych z efektów osób.

Dodaj komentarz