Dieta koktajlowa, czyli zrób sobie „Body Reset”

Na rynku istnieje bardzo dużo sposobów na to, jak szybko schudnąć, ponieważ obecnie występuje zapotrzebowanie na wszelakiego rodzaju skuteczne sposoby zrzucenia zbędnych kilogramów oraz pomniejszenia naszego ciała o zalegające centymetry w pasie. Jest to dla wielu niesamowicie ważne, ponieważ często zbyt duża waga oraz zbyt duża objętość naszego ciała są powodem wielu licznych problemów, takich jak chociażby problemy z chodzeniem, jakąkolwiek aktywnością fizyczną, spaniem, sercem i wieloma innymi przypadłościami. Nadwaga, a szczególności otyłość, potrafią skutecznie utrudnić nam podstawowe elementy życiowe, sprawiając ze nawet najprostsze czynności takie jak ubieranie butów czy wchodzenie po schodach mogą być dla nas bardzo trudne. Z tego także powodu jeżeli tylko możemy coś dla siebie zrobić w takiej sytuacji to po prostu wziąć i zadbać o samych siebie poprzez przejście na dietę.

 

Oczywiście dieta jest przeznaczona nie tylko dla osób, które walczą ze zbędnymi kilogramami, ale także dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się ze swojego organizmu zalegających w nim toksyn które sprawiają, że czujemy się co najmniej nie najlepiej. Dlatego też są na to różne sposoby, poprzez stosowanie różnych bardzo sprawdzonych preparatów, takich jak chociażby Arcydzięgiel chiński korzeń – pocięty które znakomicie mogą nam w tym pomóc, aby nasz organizm opuściły zbędne toksyny, które nic pozytywnego nie wnoszą do naszego ciała. Oczywiście pozytywnym „efektem ubocznym”, jak można byłoby powiedzieć, jest spadek naszej wagi, ponieważ dzięki temu właśnie wydalaniu toksyn nasz organizm zaczyna jeszcze lepiej pracować, spalając także zalegającą tkankę tłuszczową.

 

Jeżeli oczyszczenie z toksyn, to jakim sposobem?

 

Jak już zostało wspomniane na rynku istnieje dużo różnego rodzaju diet odchudzających, takich jak chociażby dieta 1500 kcal która uważana jest za jedną z najlepszych jeżeli chodzi nie tylko o utratę wagi, ale także o wpływ na nasze zdrowie. Jest także bardzo wymagająca i bardzo trudna dieta norweska która wymaga od nas nie tylko uporu, ale przede wszystkim dobrego zdrowia. Są także liczne inne diety, w których głównym założeniem jest utrata wagi.

 

Jedną z bardzo ciekawych propozycji zrzucenia kilogramów, ale przy okazji pozbycia się zbędnych toksyn, jest tak zwany Body Reset, czyli dieta koktajlowa. Dlaczego taka nazwa? Otóż odpowiedź na to pytanie nasuwa się od razu, gdyż dieta Body Reset oparta jest oczywiście na spożywaniu różnego rodzaju koktajli. Sama nazwa Body Reset, czyli zresetowanie naszego ciała, mówi o tym co następuje podczas stosowania tej diety, czyli po prostu następuje odnowienie metabolizmu, który dzięki temu jeszcze lepiej pozbywa z naszego organizmu zalegające toksyny oraz jeszcze szybciej spala naszą tkankę tłuszczową. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ dzięki temu nasz organizm będzie funkcjonował jeszcze skuteczniej niż do tej pory.

 

Oczywiście wiele osób zadaje sobie pytanie jaka jest skuteczność takiej diety, związanej z resetem naszego ciała. Według specjalistów stosując tą dietę możemy w ciągu trochę ponad dwóch tygodni zrzucić około 2-3 kilogramy. Warto też dodać, że nie musimy się przejmować żadnymi kaloriami, liczyć i skrzętnie. Jest to dieta bardzo łatwa w obsłudze, bezpieczna dla naszego ciała, ponieważ spadek masy ciała następuje stopniowo, nie gwałtownie, przez co nasze ciało może się stopniowo przygotowywać do nowego wyglądu i objętości, nie zalega nam zbędna skóra, nie mamy problemów z jej obwiśnięciem, nasz organizm czuje się dobrze ponieważ nie głodujemy i przede wszystkim dostarczamy mu wszelkich potrzebnych mikroelementów oraz makroelementów, takich jak chociażby witaminy, biało, tłuszcze, węglowodany w odpowiednich proporcjach. To jest znakomita podstawa tej diety, dodatkowo która może się okazać dla nas wyjątkowo smaczna i w pewnym momencie możemy zdecydować, że będzie ona dla nas najlepszym rozwiązaniem, oczywiście na niezbyt krótki czas, aby prowadzić właśnie taki zdrowy tryb życia bez martwienia się o to, że mamy za dużo kilogramów na wadze.

 

Jak „zresetować” własny organizm?

 

Skąd bierze się skuteczność tej diety? Na pewno duże znaczenie ma to, o czym mówi twórca diety koktajlowej, czyli Harley Pasternak, który jest dietetykiem oraz trenerem. Autor porównuje nasz organizm do komputera, który trzeba co jakiś czas zresetować, aby wszelkie różnego rodzaju procesy mogły się wyzerować, wyciszyć i zacząć pracę od nowa. A kiedy zazwyczaj resetujemy nasz komputer? Otóż wtedy, gdy wszystkie programy i on sam zaczyna po prostu bardzo wolno chodzić. Podobnie sprawa ma się z naszym organizmem. Jeżeli naturalne procesy, które w nim zachodzą, bardzo mocno spowalniają to także potrzeba zrobić wszystko, aby wróciły do swojego normalnego stanu. Dlatego też tak niesamowicie ważny jest Body Reset, zwłaszcza wtedy, gdy każdego dnia otrzymujemy dużą dawkę stresu, jesteśmy przemęczeni, mamy problemy z wypróżnianiem i metabolizmem. To wszystko są najlepsze dowody na to, aby nasz organizm rozpoczął proces oczyszczania wewnętrznego. Na pewno jeżeli wprowadzimy dietę koktajlową do naszego życia na pewno bardzo szybko zobaczymy pozytywny wpływ na nasze zdrowie, takie jak chociażby poprawa naszego trawienia, czyli między innymi znikną wszelkiego rodzaju zatwardzenia, bóle żołądka, biegunki oraz inne podobne sytuacje. Dodatkowo na pewno poprawi się nasza skóra oraz odczujemy poprawę naszego snu – będziemy wstawać wypoczęci, nie będziemy chronicznie przemęczeni i wiele innych pozytywnych zmian nastąpi w naszym życiu. Innym pozytywnym efektem będzie ubytek tkanki tłuszczowej, co na pewno będzie dla nas zbawienne.

 

Jeżeli więc zdecydujemy się zastosować dietę Body Reset trzeba dokładnie poznać jej zadanie. Jest to dieta krótkoterminowa, ale można ją realizować co jakiś czas ponieważ jest zdrowa. Dieta koktajlowa przewidziana jest na pełnych piętnaście dni. Specjaliści dzielą ją na trzy pięciodniowe etapy. W każdym z nich po prostu spożywamy inne posiłki oraz inne produkty wchodzą w skład tego, co jemy.

 

W pierwszej fazie jemy aż trzy główne posiłki, które składają się z koktajlów, różnych na każdą porę dnia. Koloru białego jemy jako pierwszy posiłek, koloru czerwonego na lunch natomiast zielony to kolor ostatniego posiłku, czyli kolacji. Ważne, aby także pomiędzy posiłkami wypić szklankę wody. Przygotowując pierwszy posiłek skupmy się na produktach, takich jak mleko (zsiadłe lub świeże), jogurt oraz inne produkty, które zawierają bardzo dużo białka i wapnia. Są to znakomite produkty, przyspieszające odchudzanie. Drugi posiłek, czyli lunch, powinien być pełen owoców. Dlatego też, ponieważ owoce znakomicie nadają się jako środki antyoksydacyjne, które wydają doskonale toksyny. Ostatni posiłek w ciągu dnia, czyli kolacja, to oczywiście koktajl zielony, zawierający bardzo dużo warzyw. Jak wiadomo warzywa mają nieskończoną ilość witamin, nie posiadają dużej ilości kalorii oraz sporo błonnika, który znakomicie poprawia wydalanie. Można je śmiało jeść przed snem, bo dzięki temu nie będzie nam się odkładał zbędny tłuszcz. W pierwszej fazie możemy zjeść jeszcze dwa posiłki, ale bardziej w formie przekąsek po około 100 do 200 kcal, najlepiej aby były one zrobione z warzyw.

 

Kolejna faza zakłada dwa główne posiłki, składające się z koktajlów oraz jednego „normalnego”, w skład którego wchodzi coś lekkiego, na przykład może to być sałatka z kurczakiem i kaszą, jakaś kanapka (oczywiście z pieczywa pełnoziarnistego), zupa (jednak bez śmietany), ryby oraz inne tego typu potrawy. W trzeciej fazie koktajl stanowi podstawę jednego posiłku, którym jest śniadanie. Później w czasie dnia jemy dwa typowe posiłki oraz doprawiamy je dwoma przekąskami. W tej fazie pijemy bardzo dużo wody, co najmniej dwa litry dziennie. Podczas jedzenia powinniśmy przyjmować dużo owoców, takich jak chociażby jabłka, jagody, gruszki, pomarańcze, banany. Dodatkowo skupmy się na takich produktach, jak kurczak, jogurt grecki, indyk, krewetki, ziemniaki oraz wiele innych. Wszystkie te potrawy powinny zawierać jak najmniej tłuszczu.

 

Jeżeli będziemy stosować się ściśle do tej diety to na pewno po zakładanym czasie uzyskamy oczekiwany efekt. I bardzo dobrze. Jednak nie możemy jeszcze zapomnieć o jednej, niezwykle ważnej sprawie. W każdej diecie niesamowicie ważny jest ruch. Podobnie kwestia ma się z dietą koktajlową, podczas której każdego dnia powinniśmy zażywać chociaż umiarkowanego ruchu. Tak naprawdę nie najlepszym pomysłem będzie forsowanie się na siłowni, lepiej poświęcić trochę czasu na codzienny ruch, na przykład zwykły, ale dłuższy codzienny spacer. Warto zmienić te przyzwyczajenia i na przykład zamiast jeżdżenia schodami ruchomymi wybrać te tradycyjne. Jeżeli jeździmy samochodem to zaparkować trochę dalej od wejścia. Takie proste zmiany nawyków mogą dużo zmienić. W drugiej fazie możemy zwiększyć intensywność tego treningu, ale przede wszystkim nie możemy przesadzać, ponieważ skutki mogą być gorsze. Na pewno warto dać sobie chwilę na takie ćwiczenia, jak chociażby pompki, przysiady czy tak zwane pajacyki. Jest to tak zwany trening obwodowy, w którym jeden cykl trwa około pięć do siedmiu minut.

 

Body Reset – dobre rozwiązanie dla wszystkich

 

Dieta koktajlowa to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób. Na pewno jak każda dieta wymaga hartu ducha oraz samozaparcia. Jeżeli spełnimy wszystkie zalecenia to schudniemy około 2 do trzech kilogramów. Jest to bardzo zdrowa dieta i są osoby, które robią ją chociażby raz na rok, na przykład wiosną aby dodać sobie energii po zimie. Dodatkowo zgodnie z informacjami twórcy diety nie przynosi ona tak zwanego efektu jo-jo, co jest bardzo niebezpieczne w innych dietach, ponieważ po kuracji odchudzającej nasz organizm znów może powrócić do poprzednich wartości wagowych, niestety sprawiając, że będziemy wyglądać jeszcze gorzej.

 

Warto też pamiętać, że dieta koktajlowa jest bogata w owoce i warzywa, czyli nośniki takich rzeczy, jak niezliczone dawki witamin, błonnika i wielu innych mikro i makroelementów, które dodatkowo są bardzo łatwo przyswajalne. Na pewno jak w większości diet Body Reset wymaga od nas samozaparcia. Jeżeli jednak wytrwamy wyniki będą bardzo zadowalające.

Dodaj komentarz